Jedno Ujęcie

Letnie warsztaty filmowe „Jedno Ujęcie“ w Łebie: 16. – 30.08.2022

Letnie warsztaty filmowe w Łebie, to morze, cudowne plaże, wspaniałe wydmy ruchome, przepiękne miasto wakacyjne
a także obóz młodych filmowców z Polski, Niemiec i Ukrainy. Do tego profesjonalni operatorzy i najnowocześniejsza technika filmowa (tym razem najprawdopodobniej także z użyciem dronów: https://www.youtube.com/watch?v=U-HVdVvNrSA&feature=youtu.be) – czyli krótko mówiąc: Międzynarodowe Warsztaty Filmowe „Jedno Ujęcie 2022” nad Bałtykiem

 

Podczas warsztatów uczestnicy z różnych krajów będą mieli okazję poznać innych filmowców oraz poszerzyć swoje umiejętności reżyserskie i operatorskie dzięki wykładom, a przede wszystkim w trakcie ćwiczeń praktycznych. Ta wiedza
i umiejętności będą stanowić podstawę dla realizacji krótkich filmów bez montażu. Porozumiewać się będziemy po polsku, niemiecku, angielsku i rosyjsku. Do dyspozycji uczestników doświadczeni reżyserzy i operatorzy.

JEDNO UJĘCIE 2020 Program ramowy uzupełniony jest pokazami filmowymi z historii kina i przykładowymi pracami w jednym ujęciu powstałymi na dotychczasowych edycjach warsztatów. Przywiezione przez uczestników własne realizacje będą także przedmiotem analizy.
Do programu należą także – poza zajęciami filmowymi – wypoczynek na plaży, morskie rejsy statkiem, wycieczka rowerowa na największe wydmy ruchome w Europie oraz wycieczka do Trójmiasta ze zwiedzaniem żaglowca – „DARU POMORZA”.

Najlepsze filmy warsztatów „Jedno ujęcie“ zostaną tradycyjnie nagrodzone zlotem, srebrem i brązem oraz nagrodami za najlepszą reżyserię i zdjęcia.


Warunki uczestnictwa:

  • wiek: od 14 do 26 lat, niepełnoletni uczestnicy z opiekunem;
  • zgłoszenie do 31 lipca 2022;
  • darowizna 1000 zł zapewnia wyżywienie i noclegi (to ok. 25% realnych kosztów);
  • Kwotę należy wpłacić na konto Fundacji „FILMOWIEC“ – bank Credit Agricole – konto nr: 18 1940 1076 3007 4161 0000 0000, w tytule: darowizna na cele edukacyjne.

Osoba kontaktowa: kierownik imprezy: Jacek Wojtaś, tel. +48 601 679861, jacek@filmowiec.org.pl, sprawdź też: www.filmowiec.org.pl

Osoba kontaktowa w Niemczech: Rolf Birn, +49 175 4010923, rbirn@web.de

Noclegi w 2-, 3-osobowych pokojach z łazienkami – ul. Turystyczna 5B, Łeba.
(ok. 350 metrów od plaży)

Dziękujemy za wsparcie finansowe: