Jedno Ujęcie 2020

           

XXIII  edycja  Międzynarodowych  Warsztatów  Filmowych   „Jedno Ujęcie”  w  Łebie zakończona.  W imprezie wzięli udział uczestnicy z Polski i Niemiec oraz  w tym roku wyjątkowo on-line,  grupa młodzieży z Ukrainy. Wymuszona forma komunikacji w tym roku – ze zrozumiałych względów – ku naszemu zadowoleniu dała całkiem dobre rezultaty. Wszystkie działania przewidziane programem udało się zrealizować w zaplanowanym czasie. Oczywiście też dzięki dużemu zaangażowaniu osób „funkcyjnych” – za co Fundacja „Filmowiec” serdecznie dziękuje.

W corocznym konkursie „Jedno Ujęcie”, pokazano ponad dwadzieścia miniatur filmowych z Polski, Niemiec i Ukrainy,  zrealizowanych w jednym ujęciu kamery.      Filmy w konkursie zaprezentował również zespół z Ukrainy  – z którym kontakt on-line  prowadziliśmy codziennie do południa i wieczorem. Prezentowane prace warsztatowe  a później też konkursowe były omawiane na bieżąco. Jury  przyznało  nagrody  finansowe,  ufundowane  przez  STOWARZYSZENIE FILMOWCÓW  POLSKICH,  wręczono  też  specjalne dyplomy.

Projekt warsztatów „Jedno Ujęcie” był po raz kolejny dofinansowany przez POLSKO -NIEMIECKĄ WSPÓŁPRACE MŁODZIEŻY oraz  STOWARZYSZENIE FILMOWCÓW POLSKICH.