Jedno Ujęcie 2023

Zakończone już XXVI Międzynarodowe Warsztaty Filmowe „Jedno Ujęcie” w Łebie odbywały się w dniach od 16 do 30 sierpnia 2023 roku. Projekt edukacji filmowej został ponownie dofinansowany przez POLSKO – NIEMIECKĄ WSPÓŁPRACĘ MŁODZIEŻY oraz STOWARZYSZENIE FILMOWCÓW POLSKICH.

W programie warsztatów podobnie jak w latach ubiegłych brali udział uczestnicy z Polski, Niemiec i Ukrainy, razem z opiekunami i prowadzącymi zajęcia ponad 60 osób.

Program warsztatów filmowych wzbogacony był licznymi wycieczkami krajoznawczymi, związanymi też z historią kulturową regionu Pomorza.

Na warsztatach zrealizowano ponad 30 miniatur, zgłoszono do konkursu 29 prac.Spośród 29 miniatur filmowych jury przyznało nagrody główne i wyróżnienia. Główne nagrody, ufundowane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich przyznane zostały już tradycyjnie pod nazwą: „Złota Szafa” im. prof. Henryka Kluby, dwie Srebrne i trzy Brązowe Szafy. Były też wyróżnienia ufundowane przez Firmę WINMAR z Poznania oraz Fundację „Filmowiec”, również z siedzibą w Poznaniu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie civilsocietycooperation_logo-25.jpg Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie aalogo-17.jpgObrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Logo-SFP-PL-na-biale-tlo-Q-copy_male.jpg