„Pierwszy Film” w Wielkopolsce i… nad polskim morzem

      30  listopada 2018 roku  zakończyliśmy realizację programu edukacji  „Pierwszy Film” realizowanego w sześciu miejscach w Wielkopolsce:  w Młodzieżowym Centrum Profilaktyki ALTERNATYWA w Lesznie;

w Zespole Szkół w Krzyżu Wielkopolskim; w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole; w klasie gimnazjalnej Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Herberta we Wronkach; w Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu; w klasie w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach;W okresie letnim podczas warsztatów w Łebie  uczestnicy z Poznania i Krzyża Wielkopolskiego mieli możliwość sprawdzania się w ekipie filmowej w kilku specjalnościach, związanych z realizacją filmów. Ćwiczyli  działania operatora kamery, dźwiękowca, oświetleniowca i reżysera na planie filmowym. Była też możliwość udziału w realizowanych miniaturach filmowych w roli aktorów lub statystów.Można było też zrealizować film animowany na specjalnie przygotowanym stanowisku  – co najmłodsi uczestnicy uczynili.

Jeszcze na początku realizacji projektu udało się przeprowadzić wycieczkę do Łódzkiej Szkoły Filmowej i Muzeum Kinematografii.Kolejną okazję na odwiedziny w Szkole Filmowej, tym razem w Centrum Filmowym w Gdyni mieli uczestnicy w czasie udziału w wymianie młodzieży PUWM w listopadzie br.  

Zajęcia z techniki taśmy filmowej były organizowane w Ośrodku Kultury „Wierzbak”. Młodzież z Wielkopolski miała okazję poznać warsztat filmowy i eksponaty związane z produkcją filmów na taśmach filmowych. Pobyt w Poznaniu to okazji do zwiedzania ekspozycji Muzeum Powstania Wielkopolskiego z której wielu skorzystało.

„Pierwszy Film” był współfinansowany przez WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE.