Pytania o Historię

Zapraszamy do Puszczykowa 28 października 2022 roku o godz. 10.30. Będą to bezpłatne zajęcia z edukacji filmowej, zaplanowane w czasie realizacji programu XX Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „1 Minuta” w Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

realizacja materiałów dokumentalnych przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej

W czasie warsztatów zostaną zaprezentowane wybrane przykłady materiałów dokumentalnych, zrealizowanych przez młodzieżowe ekipy medialne. Podobne pokazy z omówieniem warsztatu dziennikarsko-telewizyjnego, otwarte dla zainteresowanych poza realizacją projektu, zaplanowane są jeszcze co najmniej w trzech miejscach.

realizacja sondy dziennikarskiej w Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu
realizacja zapisu wideo przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
realizacja sondy dziennikarskiej na temat wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim w Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Barbary w Chodzieży.

Zapisy dokumentalne zrealizowane w miejscach upamiętniających Powstanie Wielkopolskie, powstają z myślą o realizacji filmu krótkometrażowego. Montaż formy dziennikarsko-telewizyjnej został zaplanowany przez organizatorów pod koniec realizacji projektu „Pytania o Historię”. Realizacja tego punktu programu – wybór materiałów i montaż pierwszej przykładowej sceny w filmie – będzie również realizowany w formie warsztatów dostępnych dla zainteresowanych osób.

www.niepodlegla.gov.pl

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”