Pytania o Historię

realizacja materiałów dokumentalnych przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej

W listopadzie 2022 roku zakończyła się realizacja programu trwającego prawie pół roku, pod nazwą „Pytania o Historię” Warsztaty Dziennikarsko – Historyczne, które zostały dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa„.

realizacja zapisu wideo przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile
zapis wideo realizowany przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim, na tle pomnika i budynku Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich

W sześciu miejscach w Wielkopolsce realizowano warsztaty cykliczne których celem było zrealizowanie przez młodzież co najmniej jednej formy dziennikarsko-telewizyjnej. Nagranie formy dokumentalnej której tematem była wiedza historyczna na temat odzyskania niepodległości przez Polskę.

próby zapisu wypowiedzi przed kamerą realizowane przez uczniów Zespołu Szkół Górniczo Energetycznych w Koninie.
realizacja sondy dziennikarskiej w Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu
realizacja sondy dziennikarskiej na temat wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim w Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Barbary w Chodzieży.

Zapisy dokumentalne zrealizowane w miejscach upamiętniających Powstanie Wielkopolskie, powstawały z myślą o realizacji filmu krótkometrażowego. Montaż formy dziennikarsko-telewizyjnej został zaplanowany przez organizatorów pod koniec realizacji projektu „Pytania o Historię”. Realizacja tego punktu programu – wybór materiałów i montaż pierwszej przykładowej sceny w filmie – był również realizowany w formie warsztatów dostępnych dla zainteresowanych osób.

www.niepodlegla.gov.pl

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”